Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Virtuálna anatomická učebňa

Virtuálne Vianoce

  • Napísal/a: PhDr. Gabriela Jenčíková, Mgr. Ľubica Terebeššyová, RNDr. Jana Tokárová, koordinátori pre VAU, jaz. korekcia článku PhDr. Bibiána Lojanová
  • 18 december 2020

Vianoce symbolizovali v minulosti čas oddychu, čas pokoja. Po tvrdej práci boli konečne časom, kedy si ľudia dopriali chvíľku na relax. V terajšej dobe neistoty, frustrácie z pandémie COVID 19 aj my tohtoročné vianočné sviatky očakávame s prísľubom pokoja, oddychu, možno aj relaxu. Je čas zastaviť sa, zamyslieť, ako túto pandémiu v čase najobľúbenejších vianočných sviatkov prekonať. Očakáva sa od nás zodpovedný prístup a domáca izolácia bez kontaktov s príbuznými, známymi, skrátka strávenie sviatkov cez virtuálne spôsoby komunikácie.

Čítať ďalej...

Exkurzia v učebni virtuálnej anatómie

  • Napísal/a: Mgr. Ľubica Terebeššyová, PhDr. Gabriela Jenčiková, jaz. korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
  • 06 marec 2020

Učiť zaujímavo, inovatívne a tvorivo je súčasťou moderného vyučovania na školách. Výučba prostredníctvom virtuálnej reality (VR) je jednou z možností ako sprostredkovať učivo žiakom pútavou formou.

Čítať ďalej...

Exkurzia žiakov zo Strednej zdravotníckej školy v Levoči

  • Napísal/a: Mgr. Ľubica Terebeššyová, PhDr. Gabriela Jenčiková, jaz. korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
  • 21 október 2019

Dňa 18.10.2019 sa vo virtuálnej anatomickej učebni našej školy uskutočnila exkurzia žiakov Strednej zdravotníckej školy v Levoči. Početnú skupinu návštevníkov tvorilo 32 žiakov a 4 pedagógovia.

Čítať ďalej...

Prvá virtuálne 3D učebňa v SR je v Michalovciach...

  • Napísal/a: prevzatý článok z www.vzdravotnictve.sk
  • 09 november 2017
Oficiálne predstavenie prvej virtuálnej anatomickej učebne (VAU) na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach vo štvrtok 9.novembra 2017.

Dňa 9.11.2017 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie virtuálnej anatomickej učebne spojené s tlačovou konferenciou za účasti všetkých participujúcich na projekte.  Virtuálna anatomická učebňa v Michalovciach je prvá svojho druhu na strednej škole.
Veríme v budúcnosť virtuálnej reality v medicínskej praxi. Sme veľmi radi, že v spolupráci s partnermi sa nám podarilo túto technologickú inováciu priniesť na stredné školy, ktoré vychovávajú budúcich zdravotníckych pracovníkov. Keďže tých je na Slovensku nedostatok, aj takýto projekt by mal pomôcť prilákať mladých ľudí k tomuto odboru,“ zdôraznila Dana Miňová, riaditeľka ľudských zdrojov siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia.

Aplikácia, ktorú upravili pre potreby strednej školy, bude obsahovať všetky zložky ľudského tela, teda svaly a kosti, cievy, nervy, orgány či jednotlivé sústavy. Na slovenskej verzii softwéru sa za našu školu podieľali Mgr. Martina Čupalková a PhDr. Gabriela Jenčíková.
Technologickým partnerom projektu je spoločnosť Samsung Electronics, ktorá škole venovala vybavenie pozostávajúce z desiatich setov pre virtuálnu realitu (Samsung Galaxy S8 a Samsung Gear VR) a jednej 55-palcovej Smart signage interaktívnej obrazovky s výkonným operačným systémom TIZEN.
Celkové náklady na zriadenie virtuálnej učebne sa vyšplhali na takmer 40-tisíc eur.
Okrem Michaloviec bude budúci týždeň v rámci projektu otvorená aj druhá virtuálna anatomická učebňa na Strednej zdravotníckej škole v bratislavskej Petržalke. Virtual Medicine bude projekty na školách priebežne vyhodnocovať.

Napísali o nás: 24hodín, SME, Plus jeden deň, V zdravotníctve, Košice online

Fotogaléria

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft