Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Aktuálne správy, udalosti a šport na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach. Podrobnejšie informácie o udalostiach si môžete pozrieť v kalendári.

Lúčime sa...

 • Napísal/a: Učitel SZSMI
 • 11 máj 2019

A je to tu! 10.5.2019 sa s nami rozlúčili naši maturanti. Pán riaditeľ RNDr. Dušan Žaludko odovzdal knižné ceny a diplomy všetkým, ktorí počas štúdia vynikali vedomosťami alebo praktickými zručnosťami a víťazili v súťažiach odborných, literárnych aj športových.

Milí maturanti, veríme, že úspešne zvládnete svoju skúšku dospelosti.

Čítať ďalej...

Deň matiek

 • Napísal/a: Mgr. Adriana Brhlíková, koordinátor pre VMaR, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 09 máj 2019

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok si Deň matiek pripomenieme v nedeľu 12. mája.

Čítať ďalej...

Michalovský deň sestier a pôrodných asistentiek

 • Napísal/a: PhDr. Katarína Hospodárová, koordinátorka SOČ, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 09 máj 2019

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Michalovciach už tradične v máji organizuje Michalovský deň sestier a pôrodných asistentiek. V tomto roku sa konferencia konala 7. mája v hoteli Družba. Ústrednou témou i mottom tohtoročnej konferencie bolo „Ošetrovateľstvo dneška“.

Čítať ďalej...

Ukážky prvej pomoci na VII.ZŠ MI

 • Napísal/a: Katarína Ondo-Eštoková (III.ZB), Patrik Varga (III.ZB) - členovia MSČK pri SZŠ MI, jaz. korekcia článku Mgr. M Kirnágová
 • 06 máj 2019

Od septembra tohto školského roka pravidelne navštevujeme žiakov VII. ZŠ v Michalovciach, kde ich učíme prvú pomoc. Žiaci 2. stupňa sa aktívne zapájajú na  prednáškach,  na ktorých im vysvetľujeme, ako poskytnúť  prvú pomoc pri život ohrozujúcich situáciách, ako napríklad náhla zástava srdca, šok,  dusenie sa, poranenie kože, ale aj privolanie záchranných zložiek integrovaného záchranného systému za účelom ochrany zdravia a majetku. Vďaka našej výučbe sa žiaci pomocou figurín a iných pomôcok zábavnou formou naučia poskytovať prvú pomoc pri život ohrozujúcich situáciách.

Čítať ďalej...

Výsledky CK SOČ

 • Napísal/a: PhDr. Katarína Hospodárová, koordinátorka SOČ, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 06 máj 2019

Opäť prvé miesto v celoštátnom kole SOČ!

 Kvetoslava Čorbová
 Kvetoslava Čorbová II.ZA

V školskom roku 2018/2019 ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo už 41. ročník prestížnej súťaže - Stredoškolská odborná činnosť. Jej cieľom je podporovať a vyhľadávať talentovaných a nadaných žiakov SŠ, rozvíjať tvorivé kompetencie žiakov, kritické myslenie, odborné-teoretické vedomosti a odborno-praktické schopnosti a zručnosti. Študenti stredných škôl mali možnosť prihlásiť sa so svojimi originálnymi projektami do 17 súťažných kategórií s prírodovedným, technickým, humanitným a spoločenskovedným zameraním. V tomto školskom roku sa z 325 škôl prihlásilo 5 174 študentov s 4 052  prácami. Z ôsmich krajov postúpilo na celoštátnu prehliadku 272 súťažiacich (dvaja žiaci z príslušného kraja do 17 vyhlásených odborov).

Čítať ďalej...

Obrazy (proti) extrémizmu

 • Napísal/a: Mgr. Marcel Makovič, jaz. korekcia článku Mgr. Stanislava Markovičová
 • 06 máj 2019

Dňa 30.04.2019 sa žiaci našej školy (II.ZA a II.ZB) v priestoroch MsKS v Michalovciach zúčastnili edukačno-edičného projektu Košického samosprávneho kraja Obrazy (proti) extrémizmu so zameraním na tému Mediálna manipulácia. Tvorcovia touto témou chceli mladým ľuďom vysvetliť, že filmové obrazy majú schopnosť nielen zachytiť a interpretovať skutočnosť, ale vedia ju aj manipulovať. Na rozpoznanie výkladu skutočnosti od jej prekrúcania je nevyhnutné kritické myslenie. Porovnaním dvoch filmov o šírení politickej propagandy autori projektu študentom priblížili spôsoby, akými ideológie narábali a narábajú s obrazom skutočnosti. Záver tvorila diskusia, kde mohli žiaci vyjadriť osobné skúsenosti s vnímaním mediálnej manipulácie.

Čítať ďalej...

Dni dobrovoľníctva na Zemplínskej šírave

 • Napísal/a: Iveta Pazičová, výkonná riaditeľka ZOOCR
 • 06 máj 2019

Všetci ste srdečne pozvaní na dobrovoľnícku brigádu. Verím, že nie je nám ľahostajné prostredie Zemplínskej šíravy. Darujme kúsok zo svojho voľného času a prispejme k spoločnému dielu. Všetci máme šikovné ruky, zapojme ich teda, vrátane dobrej nálady. Náš osobný príklad bude vzorom pre ostatných.

Bez našich činov zostáva aj najkrajšia myšlienka bezcennou.

Všetci sa stretneme na Zemplínskej šírave.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Pozrite si nové číslo

Kalendár

máj 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31