Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Kalendár

jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Mobilná kvapka krvi - vyhodnotenie

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: koordinátorky MSČK Mgr. Anna Džadová, Mgr. Martina Stanková Mgr. Adriana Brhlíková, jaz. korekcia článku Mgr. Adela Makšimová

  • 03-apríl-2017 20:32

logo mscksvet zdraviaDňa 3. 4. 2017 sa konal prvý ročník mobilného darcovstva krvi na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach v spolupráci so Slovenským Červeným krížom a Hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice Štefana Kukuru v Michalovciach - Svet zdravia.

Mobilná kvapka 2017Termín odberu sa viackrát presúval a žiaci netrpezlivo čakali, kedy konečne  príde deň D. Dočkali sa a od rána s veľkou radosťou, očakávaním a poniektorí aj so strachom z ihly, prichádzali do určených učební. Po prvotných vyšetreniach – evidencia, meranie krvného tlaku, vypisovanie dotazníka a vyšetrenie hemoglobínu, čakali pred vyšetrovňou na konečný verdikt pani primárky MUDr. Mrázovej. Tam padlo rozhodnutie o definitívnom darovaní krvi. Tým, ktorí sa samotného odberu nakoniec nemohli zúčastniť, bolo vidieť na tvárach veľké sklamanie.
Do akcie bolo prihlásených 85 študentov, učiteľov a zamestnancov Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach. Samotný odber bol zrealizovaný u 60 prihlásených.
Mottom tohtoročnej kampane bolo: ,,Šťastie máme v krvi, prečo ho nezdieľať...“. Týmto sloganom chcela aj naša škola osloviť všetkých zdravých mladých ľudí, aby sa pridali k bezpríspevkovým darcom krvi a stali sa nádejou pre všetkých tých, ktorí sú na darovanú krv odkázaní.
Ďakujeme za podporu bezpríspevkového darcovstva krvi a už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Pevne veríme, že po dnešnej úspešnej akcii sa mobilný odber krvi stane veľmi peknou a významnou tradíciou.

fotogaléria a video

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft