Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Koordinátor pre zdravie a zdravý životný štýl: Mgr. Erika Bobíková

Živiny alebo kalórie

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 28 október 2022

Koncept ,,príjem verzus výdaj” vedie ľudí k mylnej domnienke, že nezáleží na tom, aké zloženie bude mať ich jedálniček, pokiaľ sa budú dostatočne hýbať. Nesprávne stravovanie však nie je možné vykompenzovať cvičením. Strava je oveľa viac ako len zdroj energie, má v tele viacero funkcií. Napr. rafinovaný cukor spôsobí, že telo si buduje odolnosť voči inzulínu bez ohľadu na to, koľko odcvičíme.

Čítať ďalej...

Mesiac úcty k starším

 • Napísal/a: Koordinátori pre ZŽŠ a koordinátorka pre VMaR, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 27 október 2022

Mesiac úcty k staršímMesiac október je Mesiac úcty k starším. Naša škola pripravila pre klientov Michalovského domova pre seniorov na Ulici J. Hollého príjemné prekvapenie.

Žiaci a zamestnanci školy darovali ovocie (jablká, hrušky, figy, hrozno), ktorého máme v tomto období prebytok. Reštaurácia Queens s.r.o v Michalovciach napiekla orechové a makové záviny. Všetky tieto dobroty naši študenti s radosťou darovali seniorom.

Klientom MDS vyčarili úsmev na tvári a pohladením pre dušu bolo ich úprimné ĎAKUJEM.

TÝŽDEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY NA OBCHODNEJ AKADÉMII V MICHALOVCIACH

 • Napísal/a: Mgr. Jana Poľašková, Mgr. Katarína Pristašová, jazyková korekcia PhDr. Bibiana Lojanová
 • 20 október 2022

Správna výživa od útleho veku zohráva významnú úlohu v prevencii vzniku rôznych poškodení zdravia, prejavujúcich sa často až v dospelosti.

Čítať ďalej...

VAŠE SRDCE JE VO VAŠICH RUKÁCH

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia PhDr. Bibiána Lojanová
 • 06 október 2022

„Majte ho pod kontrolou.“ Najčastejšou príčinou smrti na svete aj na Slovensku sú srdcovo-cievne choroby.

Čítať ďalej...

Ako sa zbaviť chuti na sladké

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobíková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia Mgr. Stanislava Markovičová
 • 30 september 2022

V spotrebe cukru sme na vysokých priečkach, pričom problémom sú najmä sladené nápoje. Zmeniť tento trend nepomáha ani fakt, že minerálky alebo dojčenské vody sú drahšie ako sladené nápoje. Pomôcť nám môže výmena bieleho cukru za iné varianty sladidiel (javorový sirup, kokosový cukor, trstinový cukor), ktoré ale majú odlišnú chuť od bieleho cukru. Kalorickú hodnotu nemusia mať vždy nižšiu. Napríklad hnedý cukor má rovnaké množstvo kalórií ako biely cukor. Preto by sme mali dbať skôr na množstvo prijatého cukru ako na typ sladidla. Dôležité je uvedomiť si aj to, že cukry neobsahujú len sladidlá, čokoláda a sladené nápoje, ale aj bežné jedlá (mliečne výrobky, ovocie, zelenina a pod.).

Čítať ďalej...

ZBAVTE SA SVOJEJ ZÁVISLOSTI

 • Napísal/a: PhDr. Ivana Jenčíková koordinátorka PDP v podmienkach školy, jazyková korekcia článku PhDr. Bibiána Lojanová
 • 05 júl 2022

ZBAVTE SA SVOJEJ ZÁVISLOSTI. ZLOMTE JU SKÔR, AKO ONA ZLOMÍ VÁS.

S každou cigaretou si skracujete život približne o 5 minút, čo predstavuje v rámci priemerného ľudského života celkovo asi 8 rokov.

Čítať ďalej...

FLYFIT – účinné a zábavné cvičenie

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia PhDr. Bibiana Lojanová
 • 22 jún 2022

Viete, prečo je Flyfit jedno z najzdravších a najúčinnejších cvičení? Lebo precvičuje hneď viacero svalov súčasne. Aj keď sa pri cvikoch zameriate na konkrétnu oblasť, vždy sú zapojené svaly celého tela. Svojimi účinkami má Flytfit asi najbližšie k power joge – je to kvalitný funkčný tréning, ale má aj čosi navyše. Keďže sa cvičí vo vzduchu na špeciálnej sieti hammock, musíte neustále udržiavať rovnováhu, a tak – hoci si to ani neuvedomíte – zapájate vnútorné stredové svalstvo (core), ktoré je potrebné na správne držanie tela.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft