Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Koordinátor pre zdravie a zdravý životný štýl: Mgr. Erika Bobíková

ZBAVTE SA SVOJEJ ZÁVISLOSTI

 • Napísal/a: PhDr. Ivana Jenčíková koordinátorka PDP v podmienkach školy, jazyková korekcia článku PhDr. Bibiána Lojanová
 • 05 júl 2022

ZBAVTE SA SVOJEJ ZÁVISLOSTI. ZLOMTE JU SKÔR, AKO ONA ZLOMÍ VÁS.

S každou cigaretou si skracujete život približne o 5 minút, čo predstavuje v rámci priemerného ľudského života celkovo asi 8 rokov.

Čítať ďalej...

FLYFIT – účinné a zábavné cvičenie

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia PhDr. Bibiana Lojanová
 • 22 jún 2022

Viete, prečo je Flyfit jedno z najzdravších a najúčinnejších cvičení? Lebo precvičuje hneď viacero svalov súčasne. Aj keď sa pri cvikoch zameriate na konkrétnu oblasť, vždy sú zapojené svaly celého tela. Svojimi účinkami má Flytfit asi najbližšie k power joge – je to kvalitný funkčný tréning, ale má aj čosi navyše. Keďže sa cvičí vo vzduchu na špeciálnej sieti hammock, musíte neustále udržiavať rovnováhu, a tak – hoci si to ani neuvedomíte – zapájate vnútorné stredové svalstvo (core), ktoré je potrebné na správne držanie tela.

Čítať ďalej...

BEH PRE ZDRAVIE

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, koorinátorky Zdravia a zdravého životného štýlu
 • 29 máj 2022

Rekreačný beh je prirodzená forma telesnej aktivity a pozitívne vplýva aj na naše zdravie. Iba pár minút behu každý deň, môže prospieť vášmu zdraviu a dokonca aj predĺžiť život.

Čítať ďalej...

Svetový deň vody

 • Napísal/a: Mgr. Hedviga Šľachtová, Mgr. Erika Bobiková, jazyková korekcia článku PhDr. Bibiana Lojanová
 • 23 marec 2022

Dňa 23. 03. 2022 sme si na našej škole spoločne pripomenuli dôležitosť a nevyčísliteľnú hodnotu čírej tekutiny potrebnej k životu na našej planéte.

Svetový deň vody si pripomíname každoročne 22. marca. Dôležitosť a význam tohto dňa je daný aj skutočnosťou, že na svete viac ako dve miliardy ľudí trpí nedostatkom pitnej vody, nemá prístup k vode. Témou Svetového dňa vody 2022 je: „Podzemná voda - ZVIDITEĽNIŤ NEVIDITEĽNÉ“

Čítať ďalej...

SVETOVÝ DEŇ VODY – 22. marec 2022

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová
 • 22 marec 2022

Pozývame Vás ...

Čítať ďalej...

Cyklotréning pre začiatočníkov

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, koordinátorky Zdravia a zdravého životného štýlu
 • 28 február 2022

Bicyklovanie je skvelá voľnočasová aktivita, ktorá vám pomôže ventilovať stres, získať kondíciu a trénovať pevnú vôľu. Nikto sa však nenarodí majstrom sveta a začiatky bývajú náročné. Ak to s cyklistikou myslíte vážne, treba sa od niečoho odraziť. Aký je teda ten najlepší spôsob, ako začať s cyklistikou a trénovať efektívne ako začiatočník.

Čítať ďalej...

Alchýmia spánku

 • Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, Zdravý životný štýl
 • 31 január 2022

V noci prejde telo niekoľkými fázami spánku. Hneď ako zaspíme prejdeme do non- REM spánku, ktorý pozostáva z troch fáz a každá z nich trvá 5 – 15 minút. V prvej fáze je spánok ľahký a prebudíme sa aj na tichý zvuk. V druhej fáze sa telo pripravuje na hlbší spánok a v tretej sa dostávame do hlbokého spánku. V tretej fáze sa telo regeneruje a obnovuje všetky svoje systémy a tkanivá. Následne prechádza telo do REM spánku, táto fáza prichádza asi 90 minút po tom, ako zaspíme. REM fáza sa opakuje viac krát a trvá od 10 do 60 minút. V tejto fáze dochádza k sneniu, pretože mozog je aktívnejší. Nedostatok spánku má negatívne účinky na zdravie, kvalitu a dĺžku života.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft