Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

FLYFIT – účinné a zábavné cvičenie

  • Podrobnosti:
    Napísal/a: Mgr. Erika Bobiková, Mgr. Hedviga Šľachtová, jazyková korekcia PhDr. Bibiana Lojanová

  • 22-jún-2022 05:35

Viete, prečo je Flyfit jedno z najzdravších a najúčinnejších cvičení? Lebo precvičuje hneď viacero svalov súčasne. Aj keď sa pri cvikoch zameriate na konkrétnu oblasť, vždy sú zapojené svaly celého tela. Svojimi účinkami má Flytfit asi najbližšie k power joge – je to kvalitný funkčný tréning, ale má aj čosi navyše. Keďže sa cvičí vo vzduchu na špeciálnej sieti hammock, musíte neustále udržiavať rovnováhu, a tak – hoci si to ani neuvedomíte – zapájate vnútorné stredové svalstvo (core), ktoré je potrebné na správne držanie tela.

Zobraziť zdrojový obrázokTeda cvičenie Flyfit sa zameriava na formovanie postavy. Cviky sa opakujú v niekoľkých sériách, alebo sa ostáva vo výdrži v pozíciách. Veľký dôraz sa pri flyfite kladie na správne držanie tela pri cvičení, spevňovanie brušných svalov, svalov panvového dna a na strečing celého tela.

Automaticky generovaný popisMožno práve rozmýšľate, či by ste sa na sieť mohli zavesiť aj vy. Cvičiť môžu všetci. Obmedzení je len veľmi málo a Flyfit môže cvičiť asi každý. Ak máte problémy s vysokým krvným tlakom, odporúča sa vynechať polohy dolu hlavou. Flyfit môžu cvičiť aj tehotné ženy s vynechaním niektorých cvikov zameraných na brušné svaly. Akrobacia by v tomto prípade nebola veľmi vhodná. Vynikajúce je, že tieto cvičenia upravia svaly panvového dna a veľmi príjemne uvoľnia namáhanú chrbticu, predĺžia svaly, zbavia bolesti chrbta a zrelaxujú myseľ. Čo sa týka hmotnosti, obmedzenia nie sú žiadne. Hammock udrží až 500 kilogramov, takže Flyfit môžu cvičiť aj ľudia s nadváhou. Cvičenie v skupine je zaujímavejšie ako doma, jednoduchšie sa motivuje. Flyfit je v posledných rokoch veľmi populárne, lebo efekt cvičenia sa dostaví už po prvých tréningoch pri cvičení raz do týždňa. Práve preto toto cvičenie nepovažujeme len za dočasný booom. Je to plnohodnotné zdravé cvičenie. Flyfit je však taká zábava, že ďalšej hodiny sa už nebudete vedieť dočkať.

Zdroj:
https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=Y3Yk%2FcBd&id=CDC28F3408F34EB5E16871456BACC2C3A3127DB6&thid

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft